Strange rockowy zespół Strange Clouds z Poznania

Zespół powstał w 2015 roku w Poznaniu z inicjatywy Kajetana i Łukasza. Po dwóch miesiącach istnienia zarejestrował utwór „Surya” i „Feathers”, z którymi dostał się na listę przebojów Radia Merkury.
Przez całe wakacje chłopaki występowali na ulicach nadmorskich kurortów, grając po 12 godzin dziennie i zarabiając na sprzęt do nagrywania. W ten sposób powstał ten „dziwny rock”.

unnamedStrange Clouds gra strange rock. Łączy elektryczny powiew lat 70. z rozedrganą wichurą rocka psychodelicznego, a na całość spada postgrunge’owy deszcz. Muzyka zespołu jest sublimacją świata nierzeczywistego, krajobrazem sennym, peryferiami stanu medytacji i fantazji. Inspiracje to między innymi: Pink Floyd, The Doors, Tool czy Portishead. W ciągu roku istnienia chłopaki zdążyli zadebiutować u boku finlandzkiego giganta rocka
psychodelicznego Death Hawks, ukraińskiego Somali Yacht Club, londyńskiego Electric Pyramid (grali przed Queen), poznańskiego RusT czy big-bitowej Katedry. A już w tym roku zagrają razem z The Grand Astoria (Rosja) i Siena Root (Szwecja).

Chłopaki o sobie: „Jesteśmy samozwańczymi piewcami vintage’owej rewolucji, którą chcą rozpętać. Kajetan prowadzi strony i grupę na facebooku „Peryferie Przestrzeni Psychodelicznej” i „Vintage Revolution”, które zrzeszają polskie podziemie psychodeliczne. Graliśmy dla GO AHEAD, Red Smoke Booking, Soulstone Gathering Booking. Byliśmy w notowaniach list przebojów: Radia Merkury, PoliszCzart, Radio Aktywne, Rock Serwis FM. Zostaliśmy nominowani w plebiscycie na zespół roku 2016 przez Fabrykę Zespołów. Strange Clouds to po prostu cisza przed burzą. Prognoza pogody na dziś: dziwnie, pochmurnie i rewolucyjnie.”

unnamed1Na temat Strange Clouds powstał amatorski dokumentalny film krótkometrażowy autorstwa Marcina Pietrzakowskiego. Zespół skończył pracę nad swoim debiutanckim wydawnictwem: „Calm Before The Storm”. Premiera 05.03.2017. Nagrania i mix&mastering zostały zrealizowane przez Łukasza Frankowskiego (Decybelia Studio). Okładkę płyty zaprojektował (na podstawie autorskiego obrazu) NORIAKI – znany poznański artysta uliczny, performer, grafik.

unnamed2Zapraszamy na fanpage Strange Clouds

Podobne