Fumez z Elbląga

Zespół Fumez powstał w 2015 roku w Elblągu. Od tego momentu  stara się krok po kroku rozwijać swoje umiejętności i poprzez  twórczość docierać do jak najszerszego grona odbiorców. Ukoronowaniem dotychczasowej drogi zespołu jest samodzielne wydanie EP-ki, której produkcją zajął się gitarzysta legendarnego zespołu Golden Life – Jarosław Turbiarz. Na krążku znajdują się pierwsze kompozycję zespołu, ukazujące przekrojowo styl muzyczny, w którym grupa odnajduje się najlepiej. 
Każdy z członków Fumez poszukuje inspiracji w różnych miejscach i nurtach, co w wersji finalnej daje oryginalną muzycznie kompilację okraszoną niebanalnymi i szczerymi tekstami.  

_DSC0634Zespół swoją przygodę ze sceną rozpoczął od występów w lokalnych pubach, spotykając się z pozytywnym odbiorem publiczności. Kolejnym etapem były przeglądy i festiwale, dzięki którym Fumez dostało przysłowiowego „kopa” do dalszej pracy nad materiałem. Zespól zaliczył również zagraniczny epizod występując na festiwalu In The Palace Short Movie Fesival w Bułgarii.

fumez EP coverW ostatnich miesiącach zespół skupiał się na promocji EP-ki i pracy nad nowym materiałem. W najbliższej przyszłości chłopaki planują nagrać singel i nakręcić teledysk, do czego potrzebują środków finansowych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, następnym krokiem byłby album długogrający. Materiał jest już praktycznie gotowy, a największą przeszkodą w realizacji tego celu są ograniczone środki finansowe.

Filip,Piotr,Kacper,DominikWięcej informacji o zespole:

facebook
spotify
instagram
youtube
soundcloud

Podobne