EPka zespołu Body Package (Zawadzkie)

Body Package to grupa z Zawadzkiego (woj. opolskie), wykonująca muzykę z pogranicza trip hopu, post-rocka i ambientu. W skład grupy wchodzą Karolina Sawicka (wokal, gitara), Paweł Patyniak (wokal, gitara, syntezatory), Wojciech Piotrowski (gitara), Szymon Opas (bas) Paweł Breguła (perkusja, automat perkusyjny) oraz Jakub Wollny (perkusja).

Just Don’t Disappear In Silence – debiutancka EP polskiej trip-hopowo-post-rockowej grupy Body Package. Wydana własnym nakładem 27 grudnia 2016.

Nagrania płyty rozpoczęły się w lipcu i zakończyły w październiku 2016 roku w peQin Studio w Zawadzkiem. Nagraniem, edycją, miksem i masteringiem albumu zajął się członek grupy, Paweł Patyniak. Wykonawcą partii perkusyjnych był Paweł Breguła, basowych Szymon Opas, gitarowych i syntezatorów Paweł Patyniak, wokali Karolina Sawicka i Paweł Patyniak. Autorką tekstów utworów Just, Don’t, Disappear oraz In jest Karolina Sawicka, zaś Silence- Paweł Patyniak. Oprawa graficzna została stworzona przez Michała Rogozińskiego.

Teksty poruszają tematykę wewnętrznych problemów człowieka i jego relacji z otoczeniem.

Warstwa muzyczna nawiązuje do dokonań takich wykonawców, jak Swans, How To Destroy Angels, Daughter, Archive, Massive Attack, Portishead czy Blindead. W ten sposób ciężko jest jednoznacznie określić gatunek muzyczny, który określałby zawartość płyty, jednak jest to mieszanka post rocka, trip hopu, ambientu i muzyki elektronicznej.

Premiera albumu miała miejsce 27 grudnia 2016 roku w opolskim Kinie Meduza. Odbyła się w ramach koncertu, podczas którego płyta została w całości odegrana przez zespół, któremu towarzyszyła scenografia Alicji Patyniak- Rogozińskiej (znanej ze współpracy z Andrzejem Wajdą) oraz wizualizacje Michała Przyszlaka (współpracował z Lao Che). Wydarzenie zostało zarejestrowane w formie audio (Karolina Szemiczek) oraz video (Michał Rogoziński).

Strona www: https://www.facebook.com/BodyPackage

Podobne