Wielki Finał „New York Festiwal 2016-2017”

23 lutego w łódzkim klubie muzycznym New York odbył się Wielki Finał „New York Festiwal 2016-2017”. W składzie jury zasiadali Agnieszka Jaworska (manager zespołu Perfect), Tomasz Barszcz (twórca i pomysłodawca „Summer Dying Loud”), Dominik Witczak (Coma), Jakub Koźba (Power Of Trinity), Paweł Pawłowski (Helicam X8), Marcin Tercjak (Radio Łódź), Kinga Dawid (Fotografia Artystyczna „Portrety), Kasia Kowalczyk (Klub New York, pomysłodawca & twórca – New York Festiwal) oraz szef sklepu Guitar Center – Piotr Chłopaś. Sklep użyczył sprzętu muzycznego na wszystkie koncerty oraz ufundował nagrodę w postaci bonu 1000zł na zakupy w sklepie Guitar Center dla zespołu, który zajął 2 miejsce.

IMG_9126 IMG_9200Zapraszamy do fotorelacji z koncertu:

Częstochowska grupa 69 rozpoczęła Wielki Finał w New York na rockowo! Jednak muzyka zespołu nie sprowadza się tylko do czystego, klasycznego rock’a. 69 łączy muzykę gitarową z elektroniką, co bliskie jest depeche mode’owym klimatom.

f002 f008Vermis to łódzki zespół grający szeroko pojętą muzykę metalową. Mimo iż wiele osób przypięłoby zespołowi trash, heavy lub metalcore’ową łatkę, Vermis charakteryzuje nowoczesne brzmienie i oryginalność, a energia na koncertach chłopaków udziela się każdemu!

IMG_8955 IMG_9003Łódzki band Sugestia napisał o sobie: „Ekspresja, pozytywna moc, własny styl i brzmienie”. Podpisujemy się pod tym obiema rękoma! Jeśli ktoś lubi klimaty funko-punkowe z całą pewnością muzyka chłopaków przypadnie mu do gustu.

IMG_9040

IMG_9100Rail przyjechał z Piotrkowa Trybunalskiego i przeniósł nas w cudowne, rock’n’roll’owe klimaty.

IMG_9176 IMG_9190Przy czwartym zespole, który wystąpił na festiwalowej scenie trudno nie było zauważyć, że każdy band reprezentował zupełnie inny gatunek muzyczny, co według mnie było ciekawym urozmaiceniem przeglądu.

Jazz’owy skład Suova swoim lekkim brzmieniem uspokoił koncert, który rozpoczął się ciężkim i metalowym brzmieniem! W muzyce Suova oprócz jazz’u słychać duży wpływ trip-hopu i charakterystycznego dla tej muzyki melodyjnego wokalu. Ciekawostką festiwalu jest fakt, że wokalistka tego zespołu była jedyną kobietą występującą tego wieczoru na scenie!

IMG_9250 IMG_9266Ostatnim konkursowym zespołem był Sugar Free. Ten nietypowy projekt muzyczny jest stworzony do grania na scenie! Chłopaki od razu sprawiają wrażenie jakby czuli się na niej jak ryba w wodzie. Ciepłe brzmienie basu, przeplatane z improwizowanymi partiami pianina, oraz dodające dynamiki perkusjonalia dopełnia niski, spokojny wokal.

IMG_9282 IMG_9329Czas na najważniejsze, czyli podsumowanie całego festiwalu. Oprócz miejsc na podium wyróżnienia za najlepszy wokal dostali: Paulina Pływaczyk (Duet Paula Pływaczyk & Mariusz Łęcki) oraz Greg Ramirez Garcia (Vermis).

IMG_8919Trzecie miejsce trafiło do zespołu Sugar Free z Częstochowy.

IMG_9413Drugie miejsce i nagrodę w postaci bonu 1000zł na zakupy w sklepie muzycznym Guitar Center wygrali chłopaki z Rail. Nagrodę wręczała Aleksandra Sobańska – Marketing Manager Guitar Center.

IMG_9420Zwycięzcą festiwalu została łódzka grupa Vermis! Chłopaki zgarnęli kilka nagród, takich jak nagranie płyty w Radio Łódź (nagrodę wręczał Marcin Tercjak), nagranie teledysku przez firmę HelicamX8 (nagrodę wręczał Paweł Pawłowski) oraz sesję zdjęciową, którą wykona Kinga Dawid.

IMG_9448

To nie koniec nagród! Goście Specjalni Wielkiego Finału „New York Festiwal 2016-2017” – Andrzej Kusy & Michał Padkowski – PRONET MUSIC, zobowiązali się ufundować nagrodę dodatkową w postaci wydania płyty oraz promocji ogólnopolskiej.
Firma producencka Pronet Music zdecydowała się na współpracę z zespołem Suova.

Poziom festiwalu był bardzo wysoki i pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom festiwalu, ponieważ według nas robicie kawał dobrej muzyki! 😉

Więcej zdjęć z koncertów znajdziecie pod linkiem Wielki Finał „New York Festiwal 2016-2017”

Partnerzy festiwalu:
Bernard, Radio Łódz, Helicam X8, Guitar Center, Kinga Dawid, Hostel Cynamon.

Patronat Medialny: Radio Łódź, Dziennik Łódzki
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

Podobne